TEKSTESHQIP

Sekondari
Per Ty Mendoj
Lyrics
(Feat. Bani & Bledi)

po mendoj
kete nat
i vetem pa ty jam

sjemi bashk
sjemi si me par
sjemi si me par

te dua vetem ty
te tkem praan
te te kem un pran

dhe kur bjen shi
i vetem rri menjan
zoti per ne qan
----------------

Ref*
cdo cast ne mendjen time
kalon
si gjithmonnnnnnn
ty te mendojjj
vetem ti me lendon
me lendon
vetem ti me lendon zemer
ti kthehu prap perseri
te jemi vec un e tiii
vec un e ti
te te mbaj ty pran
te te kem ty shpirt
te te kem
ne krahet e mij

------------------
dhe nqoftse degjon
nga zemra dalin fjalt
nqf ke pak shpirt
fale ti kte djal

qe tjeni bashk me mir
per ty per te jo per mu
qe tjeni prap te dy
leni ca thon ttjert se sesht ashtu

dhe qielli nga rret pushtohet
nji fllad i thjesht prek nga dal
dhe dielli me nuk lind
te ngrohin kto fjal

se 3 vite shpejt kalojn
por s'harrohet asnji cast
me mir do t'ishte
sikur te kthesh pas

--------------------

Ref*
cdo cast ne mendjen time
kalon
si gjithmonnnnnnn
ty te mendojjj
vetem ti me lendon
me lendon
vetem ti me lendon zemer
ti kthehu prap perseri
te jemi vec un e tiii
vec un e ti
te te mbaj ty pran
te te kem ty shpirt
te te kem
ne krahet e mij

DËRGOI: