TEKSTESHQIP

Sekondari
Anonim
Lyrics

ishte e perlyme ngjak me gjak e njollos
e zhubravitme krejt se pull skishte pas

folte per cart kshu e kuptun tshpis
nji mesazh shum i qart vec se ish anonim

tregonte jeten ne vazhdim ishte pendu se kish bo krim
nona e dinte djalin tvdek djali kish bo manipulim

histori nkujtimin tim thjesht vizione pa ndalim
kom qon fiks 5 vjec kur kom pa si therret nthik

motra qante pa pushim djalit gjaku i ishte nxir
jeta ishte bo zeher un u shtanga thjesht jam mpir

kuptova qe sisha nonder raliteti kish percill
rrija qaja zo nuk nzirrja pse e boni vall at krim ?

zoti a i dha denim tlutem kush esht zoti im
si besova dot askujt deri nmomentin qe mdha ndihm

tgjith e kemi nji qellim qellim thjesht me rujt qetsin
un nuk du qe tem mbin nqaf sdu ta shpreh emocionin tim rrefren x2

nje leter anonim ka ardh

djali yt esht gjall

nen te lutem

te lutem

te lutem

me faallllllllllll !

pjesa 2

edhe tani qe po e knoj e knoj me lot nsy
smaj mend gjo prej femijris vec at cast dot nuk e fshij

se pij barin per burrni e pij thjesht per qetsi
mar nji laps dhe nji flet vetes tu i dhon guxim

jena ul ntnjejtin vend ku ka ndoll kjo histori
ish martu motra e tij kish lind edhe nji fmij

fmija i ngjante atij donte dajen vec ta dij
donte tkishte nji perkrahje 15 vjec esht bo tani

i hedh doren nqaf i them qetsohu o nip
do tdal un nkrah tkam si vllain tim

uli nervat mer guxim nxorra letren zhubravit
ja drejtoj qe ta lexonte shkoll skishte bo as nji vit

kerkonte per me marr hak pa dit kush ishte viktim
i them dajen e ke gjall esht tu bo burg se ka bo krim

loti prej syni i rreshket mthot genjen nuk kam besim
i them familja sta trregovi kurr letren anonim !

DËRGOI: