Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sela aka Boszman

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  80
 • Emri i Vërtetë:
 • Selami Zena
 • Vendlindja:
 • Rahovec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Sela aka Boszman është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë. Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

19 🔥Se Jena Shqiptar (2010)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Astro

Liberian Selimi

Rascom

Potera

Mr.Trimi

Explicit

Merytoni

Dren (D.o.G.)

Jeton

Ex King

Tags: Sela A.K.A Boszman, Sela Aka Boszman, Sela Aka Bozman, Sela


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet