Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sela aka Boszman - Amanet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amanet".
3. Video është e këngës "Amanet", por nuk këndohet nga Sela aka Boszman.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sela aka Boszman - Amanet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

28/08/2011

2011-08-28T13:51:22+00:00Refren:
Po ta lo ni amanet vlla, hapi kater sy,
Nuk e di a kthehem, kam shum pun me kry.
Amanet dosti jem, t'lutem ruje mir veten,
Thuj shqiptaris, ju du shum pasha jeten.

1Verse:
A pe sheh qysh kalon jeta, sot plak e dje i ri,
Dost ty po t'lutem, kurr mos i mer lakmi.
Ksaj kurve pa fund, qe krejt boten e shkatrroj,
T'miren pe gjuj posht, e tkeqen pe lavdoj.
Shqipe mos ju ka zon gjumi, allahile a po fleni,
Thoni bohet mir, po ju veten po e rreni.
Po menoni qe vjen fal, pasuria pa punu,
A spo don me pa vet, apo je qorru.
He be nanen e kopilave, po kurr su mushen men,
Flaka e fitilave, po ju djeg me ren.
Mos u mbshtet per kerkon, se per dikon ti sje hiq,
Para ftyre tperqafon, e mrapa thot diq.
A po tdokem na budall, a pot dokem sy mshel,
Nese don pergjigje, hajde byrum dera qel.
Se u lodha me muta, po un mut nuk u bona,
Nese e ki me mu ti, tu paska qi nana.

2Verse:
Kjo bot tinzare, po tmashtron me do sene,
Nese nuk ki pare, thojn je i dalun mene.
Per miq e jarana un gjith kam mu kon gati,
Kujna i thom shok, qati doren ja zgjati.
Po shum do tprapambetur, hala me zemer jon pisa,
Tuten prej vetvetit, e bacit i bojn dissa.
Ti shqipe po gabon, se bota nuk osht tort,
Plumbi qe nuk tvret, ty tbone dhe ma tfort.
Thojn ymyti tman gjall, a osht kjo e vertet?
Ai qe ska ymyt? ati qa i paska mbet?
Bonu guri i fort, bonu zot i vetvetes,
Dirigjoe veten, mos u dirigjo prej jetes.
Ktu besa e fjala, jan ligje t'karakterit,
Njeri ka shum ftyra, ti bonu burr i nderit.
Dost ndalu ndegjo mir, se po flas vetem me ty.
Amanet . . . , t'lutem hapi kater sy.


Ky tekst u dërgua nga Albash
Më Shumë Këngë Nga Sela aka Boszman:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet