TEKSTESHQIP

Sela aka Boszman
Jom Shqiptar
Lyrics

Prej Dite qe kam lind
Zoti i madh mka beku
Gjdo kund ku te shkoj si Shqiptar me jetu
Sode jam njezet Vjeqar po jetoj ne perdim
ska dit ne ket jet qe smendoj per vendin tim
Jam Shqiptar a me tradit prejt gurbetit fjal po qoj
gjdo armikut i dal nprit si shqiptar une luftoj
Jam trim kam guxim ne gjdo rast ne gjdo akcion
Kam Shqiponjen me dy krena qe e lirr po fluturon
Jam Shqipe me plot zemer per at ven s'kursej as pak , jam kogja patriot per kosov derdhi gjak
kur pe di jam shqiptar po krenon dit e nate
kur pe di jam kosovar edhe ngjum po bi rahat
krejt motra e vllazni ngone mire ket porosi
ska lidhje ku jetojm neve na thojn shqiptari
kan luftu ata trimat per kosov gjak kan dhan
djali yt ka ra deshmor maje vetin ti moj nan

Jam Shqiptar Taman Shqiptar dhe po mburrna me ket sen, tlumt na per ata deshmort qe luftuan per ket ven , Jam Shqiptar taman Shqiptar ty kosov ta fali gjakun tlumt na per ata trimat qe gjedhmon ta mbrojten pragun / 2x

Sa Njer i i pa ftyr venit tvet nuk pja din vleren
pom doket me qellim panvarsis pja mshelin deren
Poltik thojn po bana po ajo sasht politik
kur u kan koha per luft ju te tane keni ik
plot thojn kam luftu plot thojn jam kan i pari
ka luftu UQK-ja ka luftu ADEM JASHARI
tash ment po dojn mem lan
kta t'sodit qysh po lujn secili nkry e nveti e
ky popull veq po vun
Valla marre bre vllazni pak respekt per njari tjetrin
me dit qysh asht reni me nderu pak te vjetrin
Shqiptar - Kosovar mu bashku duhet patjeter
ta fitojm Panvarsin ti harrojm miqt e vjeter
let nihet ne gjdo shpi konga shqipe me qifteli
zogjt e malit let te knojn per gjdo dite per shqiptari
jam shqiptar je shqiptar ngrite zanin more vlla
Dojm Kosoven e panvarun tjeter tjeter Zgjidhje ktu nuk ka !!!

Jam Shqiptar Taman Shqiptar dhe po mburrna me ket sen, tlumt na per ata deshmort qe luftuan per ket ven , Jam Shqiptar taman Shqiptar tu kosov ta fali gjakun tlumt na per ata trimat qe gjedhmon ta mbrojten pragun
/ 5x

DËRGOI: