TEKSTESHQIP

Sela aka Boszman
Outro
Lyrics

Osht keq kur je pis, menon veq per veti,
Karakter naiv, e thu qa mgjeti.
Ti po menon mir, po keq po vepron,
Me rrena dallavere, ti kurr nuk fiton.
Edhe une plakna, edhe une shkoj,
Sa her qe gaboj dost, falje kerkoj.
Kurr me qellim, nuk e boj asni gabim,
Deri nvdekje trim, neper rrug pa kthim.
Mjafton ni klik, me tshti ty me ik,
Per ty o armik, jam i fort si qelik.
Sillu neper bot, dhe kuptoje realitetin,
Tani edhe ti, ki me mallku gurbetin.
A je tu e pa, nket bot sa xhelozi,
Thon fjal t'liga, vetme prej nervozi.
Tash arrita, me pun edhe me fat,
Nashta osht hera fundit,qe po m'nin tu repovat

DËRGOI: