TEKSTESHQIP

Sela aka Boszman
Veq Edhe Niher
Lyrics

Verese 1.

Ajo eshte e mir
Ajo eshte e bukur shum
Ajo eshte arsyeja qe un naten rri pa gjum
Ajo tash menon qe un e kom herru
po nuk mundem me t`haruu
skalon dite pa tkujtu
Sa kujtimet neper kry
Pom kujtohen tona senet
Pom kujtohen kejt takimet
Pom kujtohen tana venet
Koha po kalon
Jeta neve spo na pret
Deri dje jena kan bashk
E tash dyt jena vet
A t`kujtohet ty dita
Kur per her t`fundit u pam
A t`kujtohet ajo dit kur me lot ne sy u ndam
E maj nmen sikur sot
Kur ti fshiva ata lot
Ti je kan qik e mir
Po un jom kna idiot
Nuk ta dita vleren teper von e kuptova
Sa shum qe gabova ty rendsi nuk t`kushtova
E tash m`ka Marr MALLI
Veq edhe Niher e t`pa
nuk po muj me t`harru se n`zemer t`kom hala

Ref. 2 her

Veq Edhe Niher po du un ty me t`pa
Jo nuk t`kom harru n`zemer t`kom hala
Veq edhe niher po du doren me ta prek
Veq edhe niher MALLI-n per ty du me hek

Verse 2.

Qdo mengjes i qeli syt
Dhe mendoj athu ku je
A je hala vet apo ki dashni tre
Syni jem ,shpirti jem ti je jeta jem
Pa ty jeta nuk o sen
Ti je n`zemren tem
Me mungon puthje jote
Me mungon dashnija jote
Me mungon me shum se krejt senet e ksaj bote
Me mujt edhe niher me kthy kohen e vjeter
Me t`pas afer meje
Kurgjo skisha dasht tjeter
Veq edhe niher zemer ty po du me t`pa
Po du doren me ta prek
Kurgjo tjeter nuk du mo
Po du syt me ti pa
Po du eren me ta ni
Edhe Nese je tu kajt
Po du LOTIN me ta fshi
Veq Edhe Niher po du un ty me t`pa
Jo nuk t`kom harru n`zemer t`kom hala
Veq edhe niher po du doren me ta prek
Veq edhe niher MALLI-n per ty du me hek

Ref. 4 her

Veq Edhe Niher po du un ty me t`pa
Jo nuk t`kom harru n`zemer t`kom hala
Veq edhe niher po du doren me ta prek
Veq edhe niher MALLI-n per ty du me hek.

Veq edhe niher po du doren me ta prek
Veq edhe niher MALLI-n per ty du me hek.

DËRGOI: