Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selajdin Miftari (Salushi) - Kalaja E Shkupit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Ç'po i shtin guret Kalaja e Shkupit
Ne nje vend me çu sevda
Se bilbili i plagosur
Ç'me ka marre malli me te pa

Pranvera po rrezon malin
Tirri malin me gjelbrim
Nje bucet kengesh mi fali
Jane do kenge prej shpirtit tim

Po i pergjigjem buzeqeshur
A ju ka thane ndonje fjale per mu
Jam bilbil e knoj me malle
Nuk lash lule pa shiju (2x)

Bashçe ne bashçe tuj shetit
Tuj çu hatrin arshikise
Se kjo jete nuk e don ndryshe
I jet nuri bukurise

Tuj pi kafe me sherbet
Ne esnafet e qarshise
Hallet brengat i harruam
Se bashku kenges ja kem nis

Po i pergjigjem buzeqeshur
a ju ka thane ndonje fjale per mu
jam bilbil e knoj me malle
nuk lash lule pa shiju (4x)


Ky tekst u dërgua nga Ardit Limani


Nuk kemi video për këtë këngë.
Selajdin Miftari (Salushi) - Kalaja E Shkupit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalaja E Shkupit".
3. Video është e këngës "Kalaja E Shkupit", por nuk këndohet nga Selajdin Miftari (Salushi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selajdin Miftari (Salushi):


Komente 0