TEKSTESHQIP

Selajdin Miftari (Salushi)
Kalaja E Shkupit
Lyrics

Ç'po i shtin guret Kalaja e Shkupit
Ne nje vend me çu sevda
Se bilbili i plagosur
Ç'me ka marre malli me te pa

Pranvera po rrezon malin
Tirri malin me gjelbrim
Nje bucet kengesh mi fali
Jane do kenge prej shpirtit tim

Po i pergjigjem buzeqeshur
A ju ka thane ndonje fjale per mu
Jam bilbil e knoj me malle
Nuk lash lule pa shiju (2x)

Bashçe ne bashçe tuj shetit
Tuj çu hatrin arshikise
Se kjo jete nuk e don ndryshe
I jet nuri bukurise

Tuj pi kafe me sherbet
Ne esnafet e qarshise
Hallet brengat i harruam
Se bashku kenges ja kem nis

Po i pergjigjem buzeqeshur
a ju ka thane ndonje fjale per mu
jam bilbil e knoj me malle
nuk lash lule pa shiju (4x)

DËRGOI:
INFO
Melodia dhe teksti është punuar nga vetë këngëtari.