Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Male O Ju Male Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Male o ju male,
Keni shumë halle,
Dëbora po binte,
Era seç po frynte.

Djemtë seç po shkojnë,
S'dinë se ku qëndrojnë,
Gjethi po gjethonte,
Qyqja po këndonte.

Male o ju male,
Keni shumë halle,
Debora po binte,
Era seç po frynte.

Djemtë seç po shkojnë,
S'dinë se ku qëndrojnë,
Gjethi po gjethonte,
Qyqja po këndonte.

Male o ju male,
Mbushur plot me halle,
Dëbora po binte,
Era më s'po frynte.

Djemtë kur u ndanë,
Amanetet e lane
Dhe mbi krye nënat,
Shami t'zeza kanë.

5 marsi i shkruar,
Ditë e mallkuar,
Dhe ja thoka qyqja
Më të ligjëruar.

Qindra varre hapën,
Plagë në kraharuar,
Dhe ja thoka qyqja,
Më të ligjëruar.


Ky tekst u dërgua nga  taulant

Selami Kolonja - Male O Ju Male
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Male O Ju Male".
3. Video është e këngës "Male O Ju Male", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:


Komente 0