A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Selami Kolonja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Ladorishtë (Strugë) 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Selami Kolonja është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ai është i biri i Seitit dhe Hamijetit nga Ladorishta e Struges, baba i 3 fëmijëve Taulantit, Sidorelës dhe Majselës. Fillet e para në muzikë i ka filluar në fëmijërinë e tij të hershme.Ai duke dëgjuar nëpër dhoma më të rriturit si këndonin këngët e bukura të vendit tij, dalëngadalë filloi që edhe vetë të këndojë në korin e shkollës. Fakultetin e Muzikës e ka përfunduar me sukses në drejtimin e Muzikologjisë në Prishtinë ndërsa Magjistraturën e S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Natë Me Henë (2009)

Sot... (2007)

Do Vi (2004)

Hitet

Dashuri E Trazuar


» Dërgo Një Këngë »

Vargje Për Nënën
Ti Me Kerko
Do Rroj Pa Ty
Kthehu Ti
Gugu Ftua
Ere Borziloku
Mall Kurbeti

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Ardian Trebicka

Zyber Avdiu

Bajramali Idrizi

Hidaver Osmani

Zena Aliu

Alush Hamiti

Asan Memishi

Adnan Daci

Artan Kola

Bajram Gigolli


Tags: Selami Kolonja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019