Më mbaj mend (për 1 muaj)


Selami Kolonja - Te Kam Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kam Dasht".
3. Video është e këngës "Te Kam Dasht", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Selami Kolonja - Te Kam Dasht  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Hitet"

Komente

Asnjë Koment

19/01/2010

2010-01-19T17:54:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kam Dasht" kënduar nga Selami Kolonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Selami Kolonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nazim Beqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Prej at dit qete pash me sy,
zemra ime nvend u ngri,
mu nxi jeta ferr mu ba,
me nje tjeter kur t'kom pa,
e kthej koken me t'shiku,
a je ti a mbajn syt mu,
ah sa shum te kam besu,
skam mendu kurr mem tradhtu.

REF 2x:
Te kam dasht un pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.

Shpesh her ngjum kur bij me flejt
po mvejn ne onderr e po m'flet
po m'thu zemer mos me le vet
po ta la ket amanet,
nuk kam zemer me tu kthy
me tradhtove sy me sy
te kam pas te vetmen shpres
ma ke nda zemren n'dy pjes.

REF 2x:
Te kam dasht pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë