Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Selami Kolonja - Vajza E Ëndrrave  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/06/2005

2005-06-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sot..."

Pjesëmarrëse në

VFM 2005
Esmerke me ishe moj
Kush te hodhi kripe
Ja me thuaj ajde moj
Ja moj me thuaj ike
Te pashe ne enderr moj
Sikur loznim toke
Un te perkedhelja moj
Me doren mbi koke
Te pashe ne enderr moj
Sikur loznim bashke
Ah moj ender pse me zgjove
Sprite edhe pake

Ref...
Pse me qenke ligur pse me qenke tretur
Bukuri e ralle a per mu je djegur
Se per ty un po kendoj me zerin e bilbilit .......2 here
ndaj te lutem shikom drejt dhe jo me bisht te syrit.

Te kem krah te fluturoj
Te rembej edhe te shkoj
Se pa ty qetesi nuk gjej
Edhe jeten se pelqej
Sevdaja shoke sevdaja
Eshte me keq se fukaraja
Ja me mike lermeni
Ja me mire thermeni

Ref...
Pse me qenke ligur pse me qenke tretur
Bukuri e ralle a per mu je djegur
Se per ty un po kendoj me zerin e bilbilit .......2 here
ndaj te lutem shikom drejt dhe jo me bisht te syrit.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet