Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Seleksioni 039 - Kujtimi Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimi Per Ty".
3. Video është e këngës "Kujtimi Per Ty", por nuk këndohet nga Seleksioni 039.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Seleksioni 039 - Kujtimi Per Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/04/2012

2012-04-19T14:20:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimi Per Ty" kënduar nga Seleksioni 039.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

G-street - Kujtimi Per Ty

Mc.Nia:
Fluturojn ment n`qiell, si fletat me er
i hi vetit fell, e shoh qe per ty buzt mu kan ter
osht 1 ndjenj qe prej vetit nuk po muj me nxerr
ti je personi qe n'jeten tem mas shumti ka vler
si n'humner, e gjej veten kur s’jom me ty
1 jav, sikur 1 vit, po du mbrapa me kthy
me kon me ty, po du me ti pa ata sy
1 akull brenda n'zemer qe nuk po muj me thy
Mke pelqy kur tkom pa, eh qdo dit ma shum
syn, ma zbukuron naten kur m'shfaqesh n'gjum
senisevijorum, si ti nuk gjoj kerkun
dashuria qe e kom per ty kurr nuk ka fund
qokyzel zmr, ma e bukur per qdo dit
ti je ma e mira e jetes, qe une jom te prit
je lule n'parajs, qe qdo minut jom te ujit
je engjull i jetes, qe jeten po ma shendrrit
per qdo dit

Ufo:
Pikllushem po filloj... edhe 1 sen per me shkruu...
pom kujtohet ftyra jote.. kur je kan bashk me muu...
lotii m'rrjedh qdo nat... kur e kuptoj qe sje n'bot teme..
kur e kutpoj qe smuj met pa... dhimbja ma kaplon zemren...
pse ike m'lave vet.. pse qdo nat per ty po kaj...
pse kjoo bot e ftoft.. pse dhimbjen sun pe ndaj...
edhe 1 pikllim n'zemer... qe me tjerat po bashkohet..
pse je kaq larg pej meje... pse zani yt nuk pom harrohet..
shumm keq jom ka nina... kur e di qe afer s'tkom...
zemra em vajtonn.. e syni lot pikonn...
1 ndjenj ma kaplon trupin... qe noshta apet kthehesh...
shpresa kurr nuk vdes... per qatoo n'jet sun thehesh...
dej sa t'des qeliza e fundit... gjithmon per tyy menoj...
edhe pse e dii.. qe nonstop veten pe lendoj...
po ndjenja nuk pom len.. me hupp shpresen per tyy...
t'lutna kthehu te un... se smuj me duruu ket vetmi...

Lbx - Kujtimi Per Ty

edhe ni her me lot. syt e mi qe pikojn
diten qe ti shkove.te gjith e kuptojn
ni engjull e patum. e tash pa ta metum
nimi fjalt e miatbertas tlutem lejum

sa mall kam per tazanin sja degjoj ma
venin ku a kan ul tash i that ka met ma
nuk po muj me shiku as sot sdu me besu
qe po jetoj pa ty e me zemer tu shpresu

naj her met taku me dit ku je tu jetu
e di me plot engjuj qato e ki meritu
per ty po menojjjj pse spe pate fatin
mu kan hala me mu e tv me kqyr luanin

edhe daj edhe shok tan naten tu fol
per sport e sene tjera kush e dha at gol
e di njeri i mir nuk e ka jeten e gat
ju lyhen tanat zezat sun flen as ni nat


rep2....................................
diten qe hine dhe t pash me syt e mi
komt um shlunen tok sbesojsha qe je ti
kqyrsha anena knena krejt ishin ardh
njerzit met nderu edhe binte bor e bardh

spo kam fjal sonte ndjenja me ka kap
nuk po muj me shkru ato qe po du me jap
zemer me kan mbet kujtimet me ty
kaniher menoj shikoj pse ti sje aty

me mungon ti daj pasha kta dy sy
mos meno qet harroj zemren tem je ti
e di qe ekziston dikun parajs jeton
ni engjull pom shikon edi zemra e kupton

je ti atje nalt ku njerzit jan tbarabart
du me qu koken lart me besu qe je ma ngat
po du me shpresu ni dit kom met taku
shum sene me ti kallxu dikush tka zevendsu
ref.......................................
esht e kot te jetoj kur pran meje sekziston
dykush ty tkujton zemra kurr ste harron
deri dje bashkk du met pas prap
kejt i kisha jap kohen me kthy prap
Më Shumë Këngë Nga Seleksioni 039:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë