Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2075
 • Emri i Vërtetë:
 • Elio Koroveshi
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Serael është një shkrimtar. Emri i vertete i Serael eshte Elio KOROVESHI. Studimet e para i ka filluar ne shkolle jopublike "Numani" deri ne klase te trete dhe me pas ne shkollen publike "Jani Bakalli" ku dhe u spikat nga mesuesja e gjuhes shqipe Aferdita Caushaj. Ajo e ndihmoi te zgjeroi horizontin e tij letrar si dhe ndjeshmerine artistike nepermjet shkrimeve dhe teatrit. Shkollen 9 vjecare e perfundoi ne kolegjin "Jules Ferry" ne Bordeaux, France. Me pas vijoi studimet n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

9 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Leonard Mrishaj

Klevis Maliqi

Kristi Bakiasi

Denis Toçilla

Kevin Çika

Besart Ramiz Tafaj

Samed Hoxhaj

Romario Xhaferri

Kadri Mehmeti

Perparim Blakaj


Tags: Serael, Elio Koroveshi

Krijo Një Kartolinë