Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bullizmi

Çdo ditë më kanë bullizuar
Për gjëra të kota.
Qeshnin me mua
Sa herë që më shikonin.

Gjdo gjë që bëja
E dinin të gjithë,
Dhafazane të këqija
U treguan me mua.

Mirë me te gjithë kam shkuar
Dhe asnjëherë nuk i kam ofenduar.
Tani ato janë penduar
Se çfarë më kanë bërë mua.

Po ku janë tani ato
Nuk po i shikoj gjëkundi.
Mos vallë kanë humbur
Dhe nuk po i gjen njeri.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Komente 0