Më mbaj mend (për 1 muaj)

Serenay Sarikaya

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  44
 • Vendlindja:
 • Ankara 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Serenay Sarikaya është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Serenay Sarıkaya është një aktore, modele dhe kengetare. Si fillim ajo ishte nje modele ku konkuroi më 1 prill ne vitin 2010, duke përfaqësuar kryeqyteitin Ankarane. Në vend të Serenay Sarıkaya, Turqia dërgoi Gizem Memic në Miss Universe 2010 konkursin per bukurisë, sepse Serenay Sarıkaya ishte nën 18 dhe nuk plotësonte kërkesat e moshës. Ajo gjithashtu konkuroi në një konkurs bukurie për adoleshentë në Pragë, Republiken Çeke, ku e përfaqësoi Tur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

İrem Derici

Brenda Asnicar

Eleftheria Eleftheriou

Poli Genova

Jennette Mccurdy

Miranda Cosgrove

Jennifer Peña

Willow Smith

Zharick Leon

Valerie Morales

Tags: Serenay Sarikaya


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet