Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sergio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  614
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Lushku
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sergio është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

4 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (20)

12
16
5
8
4
18
8
9
13
15
3
14
22
3
21
16
3
3
5
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Irkenc Hyka

Kastro Zizo

Bes Kallaku

Pirro Çako

Seldi Qalliu

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Elgit Doda

Alban Skënderaj

Ermal Meta

Tags: Sergio, Serxhio, Serxhio Lushku, Sergio Lushaku


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet