Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sergio HD

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  348
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Hajdini
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Sergio HD është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Në Qershor 2011, Sergio HD merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Nuk Je Me". Më datë 21 Korrik 2012, Sergio HD publikon videoklipin "You And I". Muzika e këngës u punua nga vetë Sergio HD, teksti u shkrua nga Luka Hajdini, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Në vitin 2016, Sergio HD merr pjesë në The Voice Of Albania 5. Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

33 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Sergio Hd, Sergio, Serxhio, Serxhio Hajdini

Komente 33