Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sergio HD

Sergio HD
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Hajdini
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  348
Këndon kryesisht: pop dance

Sergio HD është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Qershor 2011, Sergio HD merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Nuk Je Me".

Më datë 21 Korrik 2012, Sergio HD publikon videoklipin "You And I". Muzika e këngës u punua nga vetë Sergio HD, teksti u shkrua nga Luka Hajdini, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD.

Në vitin 2016, Sergio HD merr pjesë në The Voice Of Albania 5.

Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket".

Në Tetor 2017, Sergio HD merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Pafundesi".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

33

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 33