A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sevdi Malsia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Sellcë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 63
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Sevdi Malsia is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Sevdi Malesia, i lindur në fshatin Sellcë të Malësisë së Sharrit, në moshën tetëvjeçare me familje shpërngulet dhe vendoset në Trebosh të Tetovës. Që nga mosha gjashtëvjeçare, asnjëherë nuk ju nda këngës, të cilën ia mbolli në zemër daja i tij I fisëm, Qamil Berisha. Është kjo kënga e pastër burimore folklorike, e cila iu bë pasion dhe rropatje imanente jetese. E këndoi atë dhe, akoma po vazhdon ta këndojë me dashuri të pafundme ,falë zërit të t...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Dervish Cara
Jan Taku Vella Me Vella
14 Mars 2001
Kenge Per Mirditen
Ndal Moj Vjeherr
Pak Me Thumba, Pak Hajgare
C'ka Po I Thot Dema-Kadris
Nik Pjeter Ndreks
Te Molla E Kuqe
Komandant Roki


Related Artists:

Zejnullah Bajrami

Enver Muluka

Fazli Rashica

Gazmend Pallaska

Enver Petrovci

Met Sadiku

Esat Maxhuni

Xhevat Kelmendi

Qazim Beka

Kerim Palloshi


Tags: Sevdi Malsia

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019