Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Seven Saraqi

Vendlindja: Mitrovicë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 24 Vjeç
Ditëlindja: 23 Mars 1993
Shenja e Horoskopit: Dashi

Këndon kryesisht: R&B Pop

Seven Saraqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin.

Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e Bashkuara për një turne dhe ndërkohë filloi lufta në Kosovë dhe qysh atëherë, familja e tij krijoi një jetë në SH.B.A. Qysh në moshë të vogël kishte pasion muzikën dhe kur ishte 9 vjeç, zuri vendin e parë në një turne që u mbajt në Amerikë për piano. Dëshiron të jetë një producent me vlera dhe i suksesshëm në sferën e muzikës.

Seveni, ka pasur disa hite si “She Got Me” dhe “Secret love” dhe ai tani ka nxjerr këngë të re e cila quhet “Work”. Ai po planifikon të nxjerr edhe albumin vitin tjetër. NDERKOHE KENGA E TIJ ME E FUND ESHTE ANI NASHT E CILA KA QEN SHUME E KLIKUAR NE KANALIN YOUTUBE..

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  qlirche  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  137

  • Seven Saraqi ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Seven Saraqi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017