Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sezai Karakoç

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Ergani, Diyarbakır 
  • Mosha:
  • 88 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Sezai Karakoç është një poet i huaj. Lindi më 22 janar 1933. Sezai Karakoç, i cili kaloi fëmijërinë e tij në rrethet Ergani, Maden dhe Dicle dhe ndoqi shkollën parafillore në Ergani për 3 muaj në 1938, mbaroi shkollën fillore në Ergani në 1944. Ai më pas u regjistrua në shkollën e mesme Maraş si konviktor falas. Ai u diplomua këtu në 1947 dhe filloi arsimin falas në shkollën e mesme me konvikt në Gaziantep. Ai u diplomua nga Shkolla e Mesme Gaziantep në vitin 1950. Ai shkoi në Stamb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Nexhip Fazëll Kësakyrek

Bulent Ecevit

Orhan Veli Kanik

Luis Garcia Montero

Gérard de Nerval

Erich Fried

Jean Rousselot

Juan Ramón Jiménez

Alain Borne

James Joyce

Tags: Sezai Karakoç


Komente mbi këtë artist