A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sezen Aksu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Sarayköy, Denizli 
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sezen Aksu është një këngëtare e huaj e njohur. Sezen Aksu was born in Denizli and spent much of her early years in Izmir, the romantic and nostalgic city on the Aegean coast of Turkey. She studied painting, music and theatre at school. While attending the Aegean University, she released her first musical composition with lyrics. This first song, 'Kaybolan Yillar' (Bygone Years), became a hit that touched thousands of people's hearts and marked the beginning of her professional career. Sezen A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare


  • Hitet e fundit:

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Betül Demir

Jennifer Peña

Ana Isabelle

Vicky Chase

Teodora

Safura Alizadeh

Serenay Sarikaya

Klara Jazbec

Idina Menzel

Peggy Zina


Tags: Sezen Aksu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018