Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Shaban Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Sfirce 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Shaban Abazi është një shkrimtar. U lind ne fshatin Sfirce K. K i Medvegjes. Shkollen fillore e filloi ne fshatin Sfirce Klasen e pare e kreu ne vendlindje. Me përfundim të klasës së parë i vdes nëna dhe detyrohet të jetoi me gjyshin Rexhep Salihun nga Tupalla, i cili edhe e dërgon ne shkollim te mëtejme në Gjylekreshtë. Aty kryen edhe një klase. Me ndërrimin e vendbanimit të gjyshit prapë detyrohet të vazhdoi shkollimin ne Banjë të Sijarinës. Meqenëse ne vitin 1973 hapet shkolla...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Hoxha

Fatmir Çitaku

Sotiraq Naci

Vahit Nasufi

Nazmi Abazi

Arqile Garo

Xheladin Hamza

Kushtrim Ymeri

Arber Sokoli

Arber Shabanaj As

Tags: Shaban Abazi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet