A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shaban Cakolli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Krilevë 
  • Age:
  • 61
BIOGRAFIA: Shaban Cakolli is a popular writer. Shaban Cakolli, lindur më 1958 në fshatin Krilevë të komunës Kamenicë. Nga fëmijëria është aktivizuar në aktivitete të lira dhe letërsi. Shkollën e mesme kimiko-teknologjike e kreu në Dardanë, kurse studimet i ndoqi në Universitetin e Prishtinës. Ishte veprimtar aktiv në vendlindje, por pasi emigroi në Gjermani aktivitetin dhe veprimtarinë kombëtare nuk e la për asnjë çast. Shaban Cakolli u lind në Krilevë në Kamenicë. Shkollën fillore e kreu ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Xhevahir Cirongu

Mehmet Bislimi

Mihal Gjergji

Abdullah Konoshevci

Brahim Avdyli

Teodor Keko

Ferit Lamaj

Tyran Prizren Spahiu

Xhenc Bezhi

Miltiadh Davidhi


Tags: Shaban Cakolli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019