Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unë Dhe Malli

Tërë natën bashkë
unë dhe malli

na mbyti halli
i kësaj jete jallane

Kur s'kam gjumë fare
ndez një cigare
brengat t' kthej në tym

- poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim