Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrugës Për Në Qiell

Sa herë mbi çati
na këndonte korbi
nëna e mallkonte
thoshte: këndon morti

Shenjat e shenjta
të krahut të shqiponjës
u dukën në qiell
dhe në palcën tonë
rrymoi liria

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim