Më mbaj mend (për 1 muaj)

Me Shtegtarët

Bashkë me dallëndyshet
u nisëm
për një ditë shtegëtimi

Kaluam fusha
lumenj dhe detra
për ta gjetur folenë
e stërgjyshërve pellazg

Kur vinin pranverat
dhe bora shkrihej
në diell shfaqej
strofulli i lashtë
në një dege të tharë

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0