Shaban Krasniqi
Shaban Krasniqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Ceceli Kosovë
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Janar 1955
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi

Biografia

BIOGRAFIA: Shaban Krasniqi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. I lindur më Komunen e Vushtrrisë, kreu shkollën fillore e gjimnazin i kreu ne Vushtrri, ndersa Fakultetin Filozofik Dega e Gjuhes Angleze në Prishtinë. Nga 1 Shtatori 1978 e deri në Janar 1999 punoi ne QAMO, përkatesisht Gjimnazin “M. Bekteshi”. Nga 11 Janari deri me 20 Mars 1999 punoi për OSBE. Pas luftes, krahas punës si përkthyes në UNMIK deri më 31 Gusht 2005 mbajti gjysëm norme në gjimnaz (një kohë edhe pa pagesë). Ka qenë pjesemarrës aktiv ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0