Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaban Krasniqi - Hajredin Pasha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hajredin Pasha
Ooo Hajredin Pasha, o po vjen o Radikes o
I: Vall’o ku m’janё o malet e Dibres :I
Vall’o ku m’janё o malet e Dibres o
I: Te kalaja o po bajn’o kuvende :I

O bajnё o kuvend o more te kalaja
I: Hajredin Pashen e ka gjet’o belaja :I
Haredin Pasha o more hutaq
I: S’rrihet Dibra Pashё jo me kёrbaç :I

Ooo lidh’o me vdek’o o po lidh’ o te tan’ e
I: S’n’igjon Dibra jo me dhan’ o nizam :I
Hajredin Pasha ku e ke lanё ushtrinё
I: T’gjith’ o nё Diber besa m’i kanё gri-e :I

O t’gjithe o nё Diber besa mi kanё gri-e
I: Jo ma pak o veç se dymb’dhjetё mi e :I
Jo ma pak veç se dymb’dhjetё mi e
I: Kanё m’et n’istkame e n’varre s’kanё hye :I


Ky tekst u dërgua nga shaban krasniqi

Shaban Krasniqi - Hajredin Pasha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajredin Pasha".
3. Video është e këngës "Hajredin Pasha", por nuk këndohet nga Shaban Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaban Krasniqi:


Komente 0