Shahindere Bërlajolli
Shahindere Bërlajolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


    (1946-2020)
  • Vendlindja:
  • Peje Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Shahindere Bërlajolli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Shahindere Bërlajolli lindi në Pejë. Rrjedh prej nje familje vendase te qytetit te Pejes, familje kjo e njohur per kontribut te vlerave te profileve te ndryshme brenda familjes. Arsimin fillor dhe atë të mesëm i përfundoi në qytetin e arsimit dhe kulturës në Pejë, për të vazhduar me normalen e plotë për mësuesi. Rrjedh nga një familje vendase qytetare të vjetër të Pejës, nga babai biznesmen, Mustafë Bërlajolli dhe nga një nënë shumë bujare, Igbal...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0