Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaip Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Kravasari 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 68 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Shaip Bytyqi është një këngëtar i njohur. Ai ka lindur ne fshatin Kravasari te Komunes se Malisheves. Ai qe kur ishte i ri kishte filluar te merrej me muzike dhe kendonin neper oda me vellaun e tij qe eshte Halil Bytyqi. Hobi i tij eshte qiftelia....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Enver Petrovci

Zeqe Kuqi

Cima (Rasim Thaqi)

Xhevat Kelmendi

Esat Bicurri

Haxhi Maqellara

Qerim Sula

Mirush Kabashi

Latif Koci

Tags: Shaip Bytyqi, Shaipi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet