Shaip Sherifi
Shaip Sherifi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Shaip Sherifi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo baladë popullore. Në Dhjetor 2009, Shaip Sherifi merr pjesë në Ylberi 2009 me këngën "Shkupi". Në Dhjetor 2010, Shaip Sherifi merr pjesë në Ylberi 2010 me këngën "Sportisti". Në Dhjetor 2011, Shaip Sherifi merr pjesë në Ylberi 2011 me këngën "Telashet E Mia". Në Dhjetor 2012, Shaip Sherifi merr pjesë në Ylberi 2012 me këngën "Kënga Popullore". Më datë 29 Gusht 2018, Shaip Sherifi & Coda Band publikojnë videoklipin "Ajo". Teksti i këngës u shkrua nga Av...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0