Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku - Pasho Moj Pashi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasho Moj Pashi".
3. Video është e këngës "Pasho Moj Pashi", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - Pasho Moj Pashi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Unë Jetoj Për Ata Sy"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Ai shokt e mi

Ma ka lan xhig nji Pashi
E kish tezen n'kojshi t'mi

E kish tezen n'kojshi t'mi

Ardhke dimnit ardhke veres
Rak tak tak m'i rake deres

Rar tak tak m'i rake deres

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq

Ai shokt e mi

Pak pa u ba Pashia nuse
M'i lan faqe buzt e kuqe

M'i lan faqe buzt e kuqe

Kur Pashia shkoj te burri
Si me m'ra ne kry me guri

Si me m'ra ne kry me guri

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq

...

Aii shokt e mi

E kam pa niher Pashin
Me vjehrri kish dal n'Prishtin

Me vjehrri kish dal n'Prishtin

Her kqyr un her kqyr Pashia
Thash po kallet flak çarshia

Thash po kallet flak çarshia

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet