Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Atje Atje Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  24

Atje atje larg
Diku ne Arberi
Mendimet me qojn
Atje ku isha femije

Kosoven mos ma kujtoni
Nuk mundem te duroj
Kam frike me pushon zemra
Para se te shkoj

Atje atje larg
Tek njerzit qe i dua
Atje ku lulet
Qelin vetem per mua

Do ti le te gjitha
Mos me pysni perse..
Bashke dua te jemi
A tje ne memedhe

Atje atje larg
Ku me filloj jeta
Atje ku verat
Jane me te nxehta

Atje atje larg
Diku ne Arberi
Mendimet me qojn
Atje ku isha femije


Ky tekst u dërgua nga Izet Rraci


Publikimi: 29/09/2016
Muzika: Shaqir Cërvadiku
Teksti: Izet Rraci
Orkestrimi: Burim KrasniqiMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 1


Shaqir Cërvadiku - Atje Atje Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atje Atje Larg".
3. Video është e këngës "Atje Atje Larg", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.