Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Fazli Grajqevcin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Heejj
thon per vdekjen niiheer te shkyym
thon per jeten diisaher liind
Vdekja e shkym vdekjen me rrotull
Por jeta lind ni jet me ni pooopuuull
Mund te pihet me ni lug deti
Mund te bjen dheee i ziu termeti
Me ni lug deti mund te pihet
Por ni popull nuk mund te liiidheeet

Let perzihen tok e det
Kush nuk vdes per flamur tvet
O njeri pa shikoj ret
Jeta ka ni diiieeell por aj po te nxeen

Rinin ta shuuuan poeti Fazli
Per flamur e tdrejta dhe barazi
Vran Fazli Grajqefsi te vran
Por ni popolll nzemer tee maanee
Udba i gjaakosi trupin e poetit
E vrane bishat qe kishin trup tnjerit
Gjaku i Fazliut eee ngjeh flamurin
Iiii rriti shqipet dhe i perkuuuniii

Let perzihen tok e det
Kush nuk vdes per flamur tvet
O njeri pa shikoj ret
Jeta ka ni diiieeell por aj po te nxeen

Fazliuu kish vdekur udba trupin i mori
Thuj e gjeta tvdekur ti doktorr sokoli
Jooo ore te poshter nuk nenshkruaj krimin
Lajmruan miq e shooke na e vraan bylbylin
Zvajtojn gjasht motrat per tvoglin vllaa
Ulen miq e shok thue asgja ska ngjaa
Loti sdel pej burrit e fisi bon gajret
Kurban i flamurit dikush foli shpeeejt

Let perzihen tok e det
Kush nuk vdes per flamur tvet
O njeri pa shikoj ret
Jeta ka ni diiieeell por aj po te nxeen

Dheu te qoft i leeht o Fazli grajqefsi
Heeejj te kujtojmo ooooh
Heejj po brez pas brezi o heeejjj


Ky tekst u dërgua nga  AlikrasniqiShaqir Cërvadiku
Publikimi: 27/07/2013
Muzika: Shaqir Cërvadiku
Orkestrimi: EthnoMusic
Teksti: Riza Greiçevci
Çifteli: Gent Hoxha & Burim Krasniqi
Fjala Hyrës: Hatixhe Gllareva-Greiçevci (Motra E Fazliut)Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Fazli Grajqevcin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Fazli Grajqevcin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Fazli Grajqevcin", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0