Shaqir Nina
  • Vendlindja:
  • Klenjë
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Prill 1967
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shaqir Nina është poet. Ai ka lindur ne fshatin Klenje te Bulqizes. Shkollen e meseme e ka mbaruar ne Klenje, per te vazhduar Akademine e Policise. Ne vitin 1987, ka qene korespondent vullnetar i gazetes "Luftetari", ku ka kontribuar vazhdimishte me shkrimet e tij, ne revisten "10 Koriku", me poezi e tregime.
Kohet e fundit ka qene aktiv ne poezite e tij ne "suplementin pena Shqiptare", ku ka botuar shpesh permbledhje me poez,eshte autori i librit poetik "Ne krahet e mallit" qe tashme eshte ne doren e lexuesve,dhe ka ne proces nje liber me skica e tregime.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0