A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Ngelem Gurbetlinje

Ne kerkim te fatit po endemi neper rruge,
Malli na eshte mbledhur na eshte bere shuk,
Qenka i veshtire gurbeti,na e mori rinine,
Si guri i "Sifizit"na ngeli per mbi shpine.

Na lodhi gurbeti,dhe syte na ka thare,
Udhetojme te vetem,perreth botes mbare,
Na mashtruan endrrat kur ishim te rinje,
Gjithe jetes tone ngelem gurbetlinje.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019