{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gostivar
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Nentor 1958
  • Horoskopi:
  • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Shazim Mehmeti është një poet dhe autor/publicist. Botime: “Drejtpeshimi i humbur”, 1991 “Shkallmimi i shtëpisë”, 1992 “Varre dhe lumë”, 1993 “Kam frikë nga lehjet”, 1994 “S’e besoj parajsën tënde”, 1995 “Tullaci dhe netët me hënë”, 1995 “Baladë për sedrën”, 1998 “Lumenj që fluturojnë”, 1999 “Zogj shpirti”, 2002 “Stinë e kafshës “, 2004 “Tregime”, 2006 “Lumenjtë e dritës”, 2009 “Pellgu i mësipërm i lumit Vardar”, 2009 “Rrëfime nga anëtejana”, 2010 “Ngrehina kadareane e ankthit në s...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0