Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shazim Mehmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shazim Mehmeti është një poet dhe autor/publicist. Botime: “Drejtpeshimi i humbur”, 1991 “Shkallmimi i shtëpisë”, 1992 “Varre dhe lumë”, 1993 “Kam frikë nga lehjet”, 1994 “S’e besoj parajsën tënde”, 1995 “Tullaci dhe netët me hënë”, 1995 “Baladë për sedrën”, 1998 “Lumenj që fluturojnë”, 1999 “Zogj shpirti”, 2002 “Stinë e kafshës “, 2004 “Tregime”, 2006 “Lumenjtë e dritës”, 2009 “Pellgu i mësipërm i lumit Vardar”, 2009 “Rrëfime nga anëtejana”, 2010 “Ngrehina kadareane e ankthit në s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Shazim Mehmeti

Komente 0