A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Stinë E Kafshës

Kullot kafshë e kafshës
Mbi kafkën time!

Virgjëreshë
E virgjërisë
Virgjër
Sëmundjen e zemrës vuan!

Pamundsinë e dritës
Feston
Natë
E natës s'zezë!

Oh kjo stinë e kafshës
Që trutë m'i bren!
Nga kjo stinë e kafshës
Nga kjo stinë e kafshës
Ruana,Zot!!!...

- poem written by Shazim Mehmeti


- Submitted by arsimdiber -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019