Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shefik Arifi

Tags: Shefik Arifi

Vendlindja: Breznicë, Bujanoc    Jeton dhe vepron në        Mosha: 44 Vjeç  
Shefik Arifi është një poet jo shumë i njohur. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres. Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar dy përmbledhje me poezi. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit. Punon dhe jeton në Bazel të Zvicrës....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2697

» Dërgo Një Poezi »


Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017