A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shefik Arifi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2703
  • Origin:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 46
BIOGRAFIA: Shefik Arifi is a writer. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres. Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar pesë përmbledhje me poezi. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit, Nektarët e një Mërgimtari, Në Qiellin e Dashuris dhe Me rrezet e di...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Arben Kurteshi

Ilir Koro

Shkëlqim Ziraj

Sajmir Hide

Lulzim Kalaj

Kasam Shaqirvela

Orhan Dauti

Gentinikqi

Rrustem Geci

Ardit Mehmetaj


Tags: Shefik Arifi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019