A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

I Huaj

hyrje në qiellë ! Për mua provë ditore
Si të vishem ? Të bardha apo të zeza?
Rruga më pretë....

Në mua nuk banon paknaqësi,
edhe ëndrrat trishtuese i flaka tutje
I hodha thellë në Oqean,
provë e re -- provë e vështir.

Më pëlqejnë këtu zakonet , qetësia
njerëzit, natyra e bukur,
megjithë atë -- Emigracion:

Kujtoj vendin tim
popullin e thjesht me bukurit e saj,
bëjë provė-- jam, çfarë jam ?

E ndjejë veten të huaj,
i pashtruar nguli këmbë
unë nga provimi im.
I huaj këtu, i huaj.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  482

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018