A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Bregdeti

Sa herë që vij dhe e vizitoj,
Ketë bukuri shumë të rallë.
Oh, sa shumë që e shijoj!
Bregdetin tonë shqiptar.

Dhe nis e flas me vete,
Sa herë që vij këtu.
Nuk bëhet masakër mbi det,
Çuditem me ju!

Që nga Durrësi e gjer në Vlorë,
E nga Vlora në Sarandë.
Të lanë të shkretë, pa vënë dorë,
Si mall që del për ankand.

Dhe nis e flas me vete,
Sa herë që vij këtu.
Nuk masakrohet jo,
Në det, ngjyra blu.

- poem written by Shefik Arifi


- Submitted by Shefik -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  473

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019