A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Ëndërr Për Ty

Dje e dashur në ëndërr të pashë
Këmbë e duar në dashuri rashë,
Ti erdhe duke vrapuar drejt meje
E unë hidhja valle rreth teje.

U përqafuam si dy të çmendur
Flisnim për gjërat që i kishim për zemër.
Dielli perëndoi dhe nata mbylli sytë
Vetëm ne të dy, hënës i zumë pritë.

Zemrat na u mbushën me shpresë
Dashuria do kurorëzohet mes nesh.
Kur shkëlqimi i yjeve tek ne arriti,
Ëndërra nga duart më rrëshqiti.

- poezi nga Shefik Arifi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  153

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018