Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Dashuria

Dhe kalojnë vitet radhë,
Në vjersha të shkruajmë,
Se dashurinë e parë,
Në zemër e ruajmë.

Se dashuria s’është e ftohtë,
Thjesht emër tepër i rrallë,
Por është fjalë e ngrohtë,
Që shpirtin e mban gjallë.

Dhe kalojnë vitet radhë,
Në vjersha të shkruajmë,
Se dashurinë e parë,
Në zemër e ruajmë.

- poezi nga Shefik Arifi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet