Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Ti Nuk Ishe Si Të Tjerët

Mes një epoke shumë të errët
Shpesh e pate jetën si fortunë
Dhe prap nuk u bëre si të tjerët
Por ndrite dhe nga ylli, më shumë.

S`iu dorëzove kurrë shtrëngatës
Jetove me atë që vetë kishe mbjellë
Rreze hëne në mes të natës
Ndriçove edhe në vrimën më të thellë.

Atje ku gëlonin injorantët
Ti mbete yll i ndritur, yll lirie.
Vlerën nuk e humbin diamantët
Jo, kurrë vlera e tyre nuk bie.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0