Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Që Ti Më Doje

Që ti më doje, ketë shumë mirë e di
E kam ndjerë, ti nuk e mbajte fshehur
Ndaj dhe unë të ruajta si lotin në sy
Dhe pranë shpirtit tim je prehur.

Vitet na kanë lënë kujtime plot
Që me kënaqësi sjell ndërmend
Pa ty, jeta do të ishte krejt e kotë
E kotë do të ishte pa shpirtin tënd.

Që ti më doje, ketë shumë mirë e di
Por dhe unë të desha vërtetë shumë
Ndaj sot të fut në vargje, në përjetësi
Nga mirënjohja për ty që më rrjedh si lumë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0