Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Sytët S`më Marrin Ngjyra Jete

Kur shoh poetët që bëjnë vjersha
Dhe të gjallërojë një plis
Kur shoh njerëzit në protesta
Them se këtu diçka lëviz.

Kur s'ndjej më kundërmim bjeshke
Dhe erën e mimozës s'e ndjej.
Sytë s'më marrin ngjyra jete
E them hapur, dot s'gënjej.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0