Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sheki Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  2
  • Emri i Vërtetë:
  • Shefqet Hoxha
BIOGRAFIA: Sheki Hoxha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Sheki International Band Rythm section Piano: Vassil Parmakoff Drums+Percussion: Stoyan Yankuloff Bass guit.: Shefqet S. Hoxha Guitar: Shibill Beneff Fife: Theodossy Spassof Flute: Simeon Stereff Clarion: Laver Bariu Oboe: S. Yankoff Brass section Tr. & Fl Horn: Wentzislaw Blagoeff Tr. & Fl Horn: Misho Yossifoff Tenor-Soprano Sax: Wlasy Karparoff Bass-Trombon: Willy Stoyanoff Tube: Bayo Singers Niko Vasili & Bardhi +...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKosova Blues (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Edi King

Kristo Trendafili

Agon Ibrahimi

Nijazi Bytyqi

Gjergj Jorgaqi

Gima

Gledi

Evans Rama

Andos

Senad Rrahmani

Tags: Sheki Hoxha, Shefqet Hoxha, Sheki International Band, Kosova Blues


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet